|
ДИСТАНЦІЙНЕ НАВЧАННЯОснови здоров’я5 клас19 квітня 2021 року Тема уроку Безпека в побуті. Ризики побутового травмування,
Д/З: Разом з батьками визначити рівень безпеки своєї оселі за заданим алгоритмом (картка). Поставити "так" або "ні". Підрахувати бали (так - 1 бал, ні - 0 балів). Картка
12 квітня 2021 року Тема уроку: Людина в автономній ситуації
Прочитавши текст ти дізнаєшся, що таке автономна ситуація, вивчиш правила поведінки під час небезпечних ситуацій.
Ти вже знаєш, як безпечно поводитись у різних життєвих ситуаціях, до кого можна звернутися на допомогу. А от якщо поблизу нікого немає-людина залишається наодинці, тобто потрапляє в автономну ситуацію.
СЛОВНИЧОК Автономія (від грецького слова, що означає «незалежність»)- тут: здатність самостійно вирішувати певні завдання.
![]()
Дії в автономній ситуації: § заспокоїтись і опанувати себе; § оцінити ситуацію і власні можливості; § обміркувати план дій; § намагатись виконати його; § діяти і не втрачати надії.
ПІД ЗАВАЛОМ У містах і селах можливі вибухи газу у квартирах, аварії на виробництвах, зсуви ґрунтів. Через руйнування будівель людина може опинитись під завалом. У таких ситуаціях треба діяти так: * Створити навколо вільний простір, відсунути подалі гострі та тверді предмети, чимось укритися, влаштуватися якомога зручніше. * Постійно подавати сигнали – стукати твердим предметом по металевих трубах, батареях. Це допоможе знайти потерпілого. * Не впадати у відчай. Людей рятували навіть на 10-ту добу.
У ЛІФТІ Інколи ліфт несподівано виходить із ладу. Якщо ліфт зупинився між поверхами, діяти треба так: * У жодному разі не намагатися вийти з нього самотужки. * Зв’язатися з диспетчером по переговорному пристаю. Наполегливо просити допомоги. * Якщо переговорний пристрій відсутній або не працює, стукати і кликати на допомогу мешканців будинку. Вони зателефонують у ремонтну службу ліфтів та повідомлять твоїх батьків.
* Не пустуй у ліфті із запальничками і сірниками. Пожежа в ньому вкрай небезпечна. Під час горіння пластмасові панелі виділяють отруйні речовини. Вентиляція у шахті ліфта призводить до поширення вогню. Шансів для порятунку дуже мало.
У катакомбах, підземних комунікаціях, печерах У містах існують підземні комунікації, в яких прокладають телефоні кабелі, труби водогону та каналізаційної системи. Це ніби підземні лабіринти. Тільки спеціалісти орієнтуються в них. Вхід і вихід зазвичай зачинені. Адже той, хто випадково потрапить туди, наразиться на небезпеку. Існують ще підземні катакомби і печери. Вони вражають красою і розмірами. Хоча природні печери та створені людиною катакомби захоплюють величчю, не варто ризикувати життям заради цікавості. Відвідувати катакомби і печери можна лише під час екскурсій. Розваги, ігри у катакомбах, підземних комунікаціях, печерах – небезпечні.
У горах, у лісі Якщо ненароком заблукав у горах чи в лісі, насамперед слід зорієнтуватися, щоб якнайшвидше дістатися до людей. Орієнтирами можуть бути лінія електромереж, просіка, річка, стежка. Проте стежки прокладають не тільки люди, а й тварини. Якщо кущі змикають верхів’я над стежкою на рівні пояса дорослої людини, - цю стежку протоптали лісові мешканці. Навряд чи вона приведе тебе до людської оселі, у кращому випадку – до водопою. У безлюдних місцях варто прислухатися. Можна почути церковні дзвони, шум моторів автомобілів, звуки електропоїздів. Якщо вже сутеніє, варто подбати про ночівлю, тепло та воду. Можна примоститись у ямі від вивернутого з корінням дерева або на сухому моху під деревом. Утеплитись можна будь-чим: газетою, аркушами паперу, сухим листям. Прокладати їх шарами під одягом. Якщо є сірники, можна зігрітися біля вогнища. Пригадай, як влаштувати вогнище в лісі. Крім того, вогонь може стати сигналом для рятівників. Без їжі людина може протриматися близько двох тижнів. Міські жителі погано орієнтуються в їстівних диких рослинах. Тому краще не ризикувати, бо можна наїстися отруйних ягід і трав. Найважче долати спрагу. Без води людина може прожити до двох діб. Але краще довго не терпіти і використати росу на рослинах, воду із джерела. Якщо на зелену гілку натягнути поліетиленовий пакет і зав’язати його, у ньому з являться краплі води. Цю воду можна пити. У крайньому разі, можна брати воду з озер, річок, ставків. Але її треба очищати. Щоб позбутися твердих домішок, слід процідити воду через тканину або через тканину із шаром піску. А ще – прокип’ятити 2-3 хвилини. Якщо вода застоялась і має неприємний запах, до неї додають попелу від вогнища, ретельно перемішують і проціджують.
У відкритому морі Буває, що човен, пліт, катер заносить у відкрите море. Іноді взимку крижина з рибалками відривається від берега. Люди потрапляють в автономну ситуацію. Їм загороджує спека чи переохолодження, спрага, голод. У літку необхідно захищатися від сонячних променів – охолоджувати голову мокрою тканиною. За холодної погоди – спробувати зігрітися. Аварійний запас їжі та питної води слід витрачати економно. Морська вода – солона, тому непридатна для пиття. Якщо вистелити поліетиленовою плівкою днище човна, - можна зібрати росу. Нею втамовують спрагу.
5 квітня 2021 року Тема уроку: Пожежна безпека Перегляньте відео
Д/З: опрацюйте параграф 22, розв'яжіть ситуаційні завдання 1 і 2 на стор. 151
|
|
Дерев`янська ЗОШ І-ІІ ступенів © 2021 |