|
Правила безпеки під час канікул
Правила безпеки дорожнього руху:Під час перебування на вулиці учні є учасниками дорожнього руху. Тому важливою частиною інструктажу є їх ознайомлення з правами та обов’язками пішоходів відповідно до Правил пожежної безпеки в Україні. Особливу небезпеку для учнів становить перехід через дорогу – неуважність може коштувати життя.
Безпека у транспортіСідати в автомобіль, тролейбус, трамвай, маршрутне таксі чи виходити з них можна лише після зупинки транспортного засобу. Користуючись транспортним засобом, необхідно сидіти або стояти (якщо це дозволено) у призначених для цього місцях, тримаючись за поручень або інше пристосування. Безпека в екстремальних ситуаціяхУ разі виникнення аварійних ситуацій, які можуть призвести до нещасних випадків, слід негайно виявити й усунути їх причини. Якщо виникла пожежа чи інше стихійне лихо, всі мають організовано, без паніки залишити місце перебування. Необхідно викликати пожежних та працівників екстреної медичної допомоги. Про всі випадки аварійних ситуацій, аварій, нещасних випадків природногочи техногенного характеру необхідно, по можливості, повідомити органи місцевого самоврядування, поліцію, місцевий підрозділ ДСНС. Про надзвичайні ситуації природного характеру, як-от землетрус, повінь, ураган, туман тощо, населення сповіщають сигналом „Увага всім”– завиванням сирени, виробничими гудками та іншими сигнальними засобами. У разі виникнення надзвичайних ситуацій з викидами радіаційних та екологічно-небезпечних речовин після сигналу „Увага всім” населенню повідомляють: „Радіаційна небезпека” або „Хімічна небезпека”. Почувши цей сигнал, слід негайно ввімкнути радіо, телевізор та слухати повідомлення місцевих органів влади і штабу цивільного захисту із вказівками щодо подальших дій. Протягом усього періоду ліквідації наслідків стихійних лих, аварій і катастроф усі засоби зв’язку необхідно тримати постійно ввімкненими. Безпека в побутіПобутові предмети за неправильного користування можуть також становити загрозу для дитини і спричиняти травмування. Т Користуватися газовими приладами (котел, колонка, плита) дозволено дітям старше 10 років, але обов’язково у присутності дорослих. Правила користування газовими приладами:Необхідно вийти з приміщення, покликати на допомогу дорослих і негайно викликати аварійну газову службу. Користування електроприладамиПотенційну небезпеку під час перебування дитини вдома становлять також електроприлади. Заборонено:
У разі виявлення обірваних, пошкоджених проводів, іскріння проводки необхідно повідомити дорослих. Якщо електропостачання раптово припинилося, необхідно вимкнути всі електроприлади. Вмикати їх можна лише після відновлення постійної напруги. Загальні правила безпеки життєдіяльностіШкідливе для здоров’я тривале сидіння за комп’ютером. Для дитини має бути узгоджений з батьками режим користування комп’ютером. – Не відчиняти двері незнайомцям, не говорити з ними. - Не впускати незнайомців у під’їзд. З огляду на велику кількість аферистів не можна впускати чужих людей до квартири, навіть якщо вони називають себе представниками комунальних служб чи органів правопорядку. - На вулиці, в під’їзді не слід контактувати з незнайомцями. - Не варто заходити разом з ними в ліфт.
|
|
Дерев`янська ЗОШ І-ІІ ступенів © 2021 |