Дерев'янська ЗОШ І-ІІ ступенів

Меню сайту

Правова допомога


Категорії розділу
Вітання [13]
Корисне [11]
Оголошення [10]
Освіта [5]
Події в Україні [1]
Події Обухівщини [17]
Подорожі [6]
Поезія і література [3]
Свята [11]
Цікаве [1]
Шкільне життя [49]
Національно-патріотичне виховання [3]
Батькам [1]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

19:42
Як оцінюватимуть, розподіл годин та документація у класах НУШ?

– Як оцінюватимуть дітей у 3-му пілотному класі?

Ухвалено рішення оцінювати дітей вербально – тобто продовжити систему, започатковану в 1-2 класах. Отже, залишається Свідоцтво досягнень, яке вчитель заповнює в жовтні і наприкінці року.

Проте відсутність балів не означає відсутність оцінювання. Навпаки, вчитель ретельно продумує систему оцінювання. У других пілотних класах учителі вже працювали з діагностичними роботами з використанням компетентнісних завдань, виписували складові кожної компетентності, які оцінювалися в кінці кожної теми, і могли відслідковувати їхній прогрес. Цю систему буде продовжено.

Також залишаються два види оцінювання:

  1. Формувальне. Це щоденна робота, отримання зворотного зв’язку від дітей, самооцінювання, взаємооцінювання, рефлексивні роботи.
  2. Підсумкове. Воно відбувається не в балах, а або за шкалою у Свідоцтві досягнень, або за іншою, яку обирає вчитель. Але вона не має бути прив’язана до звичних рівнів, оцінок.

Усі ці питання окреслені в листі Міністерства освіти і науки України “Щодо методичних рекомендацій для 3 класів експериментальних закладів загальної середньої освіти” № 1/9-513 від 14.08.2018.

– Які види робіт виконуватимуть учні?

Залишаються діагностичні роботи у вигляді інтегрованих кейсів з курсу “Я досліджую світ” – їх буде 9 (у кінці кожної теми).

Дивіться також зошит “Я досліджую світ” для 3 пілотного класу (до теми “Подорожуємо і відкриваємо світ”)

Компетентнісні завдання з української мови та математики будуть надаватися розробниками 4 рази на рік. Для взаємооцінювання і самооцінювання наскрізних умінь пропонується застосовувати трирівневі шкали (наприклад: “Мені ще варто попрацювати – я тренуюся – мені це вдається”). Результати діагностичних робіт, само- та взаємооцінювання учнів учитель зможе використовувати під час заповнення Свідоцтва досягнень та індивідуальних консультацій з батьками.

– Чи отримають вчителі якісь матеріали?

Учителям запропонують модельні програми, що містять теми на кожен місяць, проблемні питання та очікувані результати за освітніми галузями (як і було минулого року). Теми будуть розкриватися через подорож Україною. Будуть тексти про кожну область (4 на місяць), запитання і завдання за ними.

Окрім цього, пілотникам будуть надаватися матеріали в електронному вигляді: робочі зошити для учня з курсу “Я досліджую світ”, навчальні матеріали з української мови та інформатики, розгорнуте календарне планування з математики.

– Який розподіл годин?

У варіативній складовій залишається 1 година. ЯДС – 7 годин включно з математикою. Окремо – 4 години математики на тиждень. Інформатика вивчатиметься як окремий предмет, але тематично вона буде пов’язана з темою місяця. Також матеріали, які органічно інтегруються, будуть додаватися в курс ЯДС. Адже ми в повсякденному житті постійно стикаємося з інформатикою.

Під час розподілу навчальних годин у 3 класах пілотних шкіл необхідно керуватись новою редакцією Державного стандарту початкової освіти (постанова КМУ від 24 липня 2019 р. № 688). В експериментальний навчальний план для пілотних класів буде внесено відповідні зміни.

1-2 КЛАСИ НУШ

– Чи буде у 2019/2020 навчальному році у програмі НУШ для 2-го класу інформатика?

Робочий навчальний план розробляє заклад освіти на основі типової освітньої програми. З огляду на матеріально-технічну базу і кадровий потенціал закладу, ухвалюється рішення про виокремлення інформатики з інтегрованого курсу в окремий предмет чи про реалізацію інформатичної освітньої галузі в інтегрованому курсі “Я досліджую світ”.

– Як правильно записати в журналі ущільнення уроків, зберігаючи при цьому кількість годин? Чи ущільнені теми не нумерувати і водночас на правій сторінці журналу буде менша кількість годин, ніж у програмі?

Зараз заклади освіти працюють в умовах перехідного періоду до роботи за новим Державним стандартом початкової освіти, і не всі нормативні документи узгоджені з новими підходами до організації освітнього процесу. Користуючись можливістю автономного ухвалення рішень, заклад освіти може на своєму рівні визначити правила ведення класного журналу і затвердити їх рішенням педагогічної ради.

– Чому приділяється увага, методичні рекомендації тільки для НУШ-2, а де ж про НУШ-1?

У листі МОН від 01.07.2019 № 1/11-5966 “Щодо методичних рекомендацій про викладання навчальних предметів у закладах загальної середньої освіти у 2019/2020 навчальному році” окреслені особливості організації освітнього процесу в других класах за обома типовими освітніми програмами.

Щодо 1-го класу, то заклади освіти керуються листом МОН від 03.07.2018 р. № 1/9-415.

– Яка документація щодо НУШ повинна бути в учителя 1-го класу?

Заклад освіти відповідно до Інструкції з діловодства у закладах загальної середньої освіти (наказ МОН від 25.06.2018 № 676) розробляє власний документ про діловодство у закладі, яким закріплює перелік документів, за які відповідає вчитель.

– Теми тижнів для всіх однакові – і за програмою Шияна, і за програмою Савченко?

Тематика тижнів окреслюється в календарно-тематичному плані з урахуванням навчально-методичного забезпечення (освітня програма, підручники), що має заклад освіти. Складання календарно-тематичного планування належить до функцій учителя.

– Моя дитина піде в 1-й клас, але нам потрібно виїхати в березні. Директорка школи сказала, що якщо дитина не доходить 1-й клас, то залишиться на другий рік. Як уникнути цього? З учителем ми домовилися про виконання всього навчального процесу віддалено (вона сказала, що допоможе нам в цьому). Чи можуть дитину залишити на другий рік в 1-му класі через пропуск останніх двох місяців навчання?

Закон “Про освіту” передбачає різні форми здобуття освіти. У вашому випадку для дитини може бути організована індивідуальна форма навчання. Для цього необхідно звернутися із заявою до керівника закладу освіти.

Особливості організації індивідуальної форми навчання окреслені в Положенні про індивідуальну форму здобуття загальної середньої освіти (наказ МОН від 12 січня 2016 року №8).

– За програмою Савченко не зрозуміло, скільки годин виділяється на вивчення мовно-літературної та іншомовної галузей через те, що вони об’єднані.

Рішення ухвалює заклад освіти під час розробки навчального плану. Орієнтир – нова редакція Державного стандарту, де визначено, що на іноземну мову виділяють 2 години на тиждень у 1 класі і по 3 години у 2-4 класах (для класів, що працюють за новим Державним стандартом початкової освіти).

– Як перевіряти техніку читання вголос у 1-му класі? Чи потрібно проводити перевірну роботу з математики? Чи писати диктанти і як їх оцінювати (адже в 1-му класі формувальне оцінювання)?

Щодо оцінювання в 1-2 класах, то вчитель може керуватися відповідними методичними рекомендаціями Міністерства освіти і науки України (для 1-го класута для 2-го класу).

– Чи будуть лепбуки в 2-му класі?

Вибір форм, методів та засобів навчання – прерогатива вчителя.

– Працюватиму за програмою Савченко. Набираю 29 діток. Як ділити клас на уроки української мови? Предмет “Навчання грамоти” містить у собі уроки української мови та літературне читання. Ділити лише уроки мови чи предмет “Навчання грамоти” повністю?

Предмет називається “Українська мова”, тому поділ класу на групи здійснюють на всіх 7 уроках/заняттях (7 навчальних годин на тиждень).

– Є питання щодо заповнення журналу 1-го класу НУШ. Чи потрібно записувати навчальні екскурсії на сторінці, відведеній у кінці журналу “Облік проведення навчальних екскурсій”? Якщо ні, на які нормативні документи спиратися?

Навчальні екскурсії – складник освітньої програми закладу освіти, вони мають бути зафіксовані в календарно-тематичному плані і, відповідно, їх записують у класному журналі на предметній сторінці.

Зараз заклади освіти працюють в умовах перехідного періоду до роботи за новим Державним стандартом початкової освіти, і не всі нормативні документи узгоджені з новими підходами до організації освітнього процесу. Користуючись можливістю автономного ухвалення рішень, заклад освіти може на своєму рівні визначити правила ведення класного журналу і затвердити їх рішенням педагогічної ради. Зокрема, це стосується і рішення щодо записів на сторінках розділу журналу “Облік проведення навчальних екскурсій.

– Чи існує лист, наказ чи роз’яснення щодо виду і кількості перевірених робіт у 2-му класі НУШ? Як розібратися з цим питанням?

Так, відповідний наказ доступний на нашому сайті.

“Нова українська школа”

Категорія: Освіта | Переглядів: 31 | Додав: schev7 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт
Пошук

Наша адреса:

вул. Шкільна, 17,
с. Дерев'яна,
Обухівський район,
Київська область,
08724, Україна,
телефон: (04572) 3-64-22
Е-mail: dersko@ukr.net
Шукати на мапі
Лінки
Міністерство освіти і науки України

Департамент освіти Київської ОДА

Академія неперервної освіти

Освітній портал 'Педпреса'

Український центр оцінювання якості освіти України


Лепетун. Для тих, хто хоче вдосконалювати українську мову

Правовий портал для освітян

Управління освіти Обухова

Управління освіти м.Обухова

Підгірцівська ЗОШ І-ІІІ ст.

Підгірцівська ЗОШ І-ІІІ ст.

Обухівський медколедж
Дерев`янська ЗОШ І-ІІ cт.
Дерев`янська ЗОШ І-ІІ ст.
Офіційний сайт Обухова
Офіційний сайт Обухова
Обухівська РДА
Обухівська РДА
Офіційний сайт Українки
Офіційний сайт Українки

Освіта в Україні і за кордоном
Освіта в Україні і за кордоном
Філологічний експрес
Філологічний експрес
Освітній портал
Освітній портал
Євро освіта
ЄвроОсвіта

Календар
«  Вересень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30
Архів записів

Дерев`янська ЗОШ І-ІІ ступенів © 2019