Дерев'янська ЗОШ І-ІІ ступенів

Меню сайту

Правова допомога


Категорії розділу
Вітання [10]
Корисне [8]
Оголошення [9]
Освіта [2]
Події в Україні [0]
Події Обухівщини [17]
Подорожі [6]
Поезія і література [3]
Свята [9]
Цікаве [1]
Шкільне життя [48]
Національно-патріотичне виховання [3]
Батькам [1]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

19:49
Творчі роботи учнів 8 класу з географії

В рамках декади природничо-математичних наук у Дерев`янській ЗОШ І-ІІ ступенів було проведено конкурс на написання творчих робіт з географії на тему: "Населення України та світу".

Хочемо ознайомити Вас із найкращими роботами, виконані учніми 8 класу. Організувала конкурс учитель географії Здоренко Є.М.

Казка «Про Живу Істоту і невдячний Демос»

(Автор: Некряч Сергій, 8 клас) 

Далеко - далеко у всесвіті, жила собі жива істота.

Ця істота була яскрава, красива, надзвичайна. Вона була у вигляді сплюснутої кулі. У центрі вона складалась із заліза та нікелю, далі із силікатів і оксидів, а за шкіру їй слугувала Кора і Літосфера. І мала ця істота, як і решта живих істот життєво необхідні органи: мозок, легені, бронхи, серце, печінку, нирки, шлунок та інші. Цими органами були її материки, півострови та остров: її кров – вода текла по венах – ріках, по артеріях - морях і накопичувалась в океанах, її хребет і кістки були горами і вулканами. І, звісно, як будь яка жива істота мала вона душу. Ця душа розквітала безліччю квітів, пурхала найрізноманітнішими метеликами, спалахувала північним сяйвом і веселками.

Поверхню істоти вкривали живі клітини. Їі клітинами був демос. Він постійно зростав і, не зважаючи на те, що кожної години якісь клітини демосу помирали, на їх місці народжувались нові і нові. Народжуваність і смертність на різних органах була різна, умови життя клітин були різні: від посушливих до вологих, від холодних до спекотних, отже, й населення істоти було різне за кольором тіла, за статтю, за способом життя.

Демос істоти зростав і розповсюджувався по всіх її життєво необхідних органах, і от, за переписом населення досяг вже 7,5мільярдів, середня тривалість життя клітини жіночої статі була 80 років, а середня тривалість життя  клітини чоловічої статі 65 років. Клітини мали все необхідне для довгого і безтурботного життя на поверхні істоти.

Однак, чим довше жили клітини, чим більше їх ставало, тим дурнішими і самовпевненішими вони були: вони почали накопичувати холестерин – кольорові папірці з портретами та цифрами, –  а задля більшої кількості папірців почали нищити легені і бронхи істоти – вирубувати ліси, спалювати зелені степи і луки; засмічувати кров істоти – виливаючи і викидаючи у вени та артерії нечистоти і непотріб. Вони придумували безліч способів, як витягувати з надр істоти лімфу – газ і нафту – як вбивати корисні мікроорганізми, що живуть усередині і зовні істоти – тварин, риб, птахів; як знущатись над істотою, забираючи в неї поживні речовини, забурюючись все глибше і глибше під шкіру і блокуючи артерії і вени пластиковими тромбами і холестериновими бляшками.

У місці, де в істоти була душа, жила діаспора демосу. Вона почала попереджати решту, що істота не терпітиме такого відношення до себе, і що вони –  лише частина цієї живої істоти. Однак, населення було надто захоплене споживанням синтетичного харчу, зароблянням різнокольорових папірців і спогляданням себе і таких, як вони, у пласких пластикових та металевих коробочках.

Істота почала хворіти: в неї піднімався кров’яний тиск, траплялись крововиливи, судоми, блювота, з’явились камінці в нирках: її то кидало в жар і піт, то морозило; в неї свербіла шкіра, поверхню вкрили рани і синці,  хвороба розповзалась по всьому тілу істоти, а та боролась за своє життя, противилась їй, як могла… Але все ближче і ближче був той час, коли істота більше не мала сил і змоги лікувати себе сама.

Вона звернулась за порадою до друзів у всесвіті.Від своїх подруг-істот  вона почула, що є такі істоти, які живуть зовсім без кліти. Іхні клітини або знищили себе самі, або істоти позбулися тих клітин в наслідок пожеж, повеней, засух, землетрусів, виверження вулканів, торнадо…

І от істота задумалась: чи варті ті клітини її спокійного і здорового життя?Може, й собі спробувати позбутись демосу?....

Казка про загублені коралі

(Автор: Некряч Іван, 8 клас) 

У блакитноокої чорнявої дівчинки на ім’я Земля було багато друзів: і русявий хлопчик Місяць, який грався з дівчинкою в піжмурки, і рудий пустун Марс, який час від часу обкидав дітей брудом і камінням, і зеленоока блондинка Венера, яка розповідала дивні історії про Чумацький Шлях і кароокий брюнет Юпітер, який полюбляв спортивні забави, особливо крутити гімнастичні обручі. Дітям було весело разом, а найбільше вони любили коли Земля показувала скриньку зі скарбами, які дістались їй у спадок від дідуся Сонця.

Земля пишалась своїми скарбами: це була діадема з діамантів зібраних у Африці, рубінова брошка зі Шрі-Ланки, сапфірові сережки з Австралії, смарагдовий браслет з Америки, перстень з топазом з Росії, торбинка з різнокольоровими перлами з Японії, кулон з аквамарином з Бразилії, незлічені золоті прикраси з Китаю, срібні брязкальця з Канади і коралі з України - нанизані на сім разків круглі яскраво червоні коралові намистини.

На ці червоні намистинки вже давно і заздрісно поглядав Марс. Вони були йому до душі, і він міг годинами тримати їх в руках і перебирати одна за одною. Вже багато разів він пропонував Землі виміняти їх на своє добро – вічно гаряче каміння чи обладунки з вогнетривкого заліза. Але Земля була непохитна вона теж їх любила, – часто одягала поверх білої сорочки з місячної матерії.

І от одного разу, Марс підмовив Юпітера викрасти в Землі коралі. Коли Земля перебирала свою скриньку, Марс непомітно забрав коралі до кишені. Земля нічого не помітила, бо Юпітер розпитував її про різнокольорові перли.

Надвечір Юпітер попросив Марса показати йому коралі. Коли він побачив яскраві червоні кульки, йому дуже закортіло й собі такі мати. Однак сім разків ніяк не ділились порівну...

Наступного дня Земля зрозуміла, що коралі пропали і вже знала, де їх шукати. Марс заперечував, ховаючи руку з коралями у кишені, але Юпітер сіпнув з силою коралі до себе і нитка, на яку вони були нанизані, розірвалась. Яскраві намистини розсипались, заплутуючись у подолі пишного плаття Землі. Деякі намистини вона знайшла, а решта так і пропали…

З тих пір у кожному куточку Земного дому серед народів різних країн знаходяться обдаровані українці – коралі, що розгубила Земля. Вони різної статі і різного віку, хтось уже помер, хтось ще живий, а хтось навіть не народився, але в кожному поколінні є українці з надзвичайними яскравими обдаруваннями в кіно, музиці, мистецтві, літературі, спорті, науці, винахідництві. Ці коралі здійснюють природний рух від покоління до покоління. Найбільша діаспора українських коралів знаходиться в Канаді та США. Якби хтось захотів здійснити перепис обдарованого населення Землі, то з’ясувалось би, що в жилах видатних митців і науковців світу неодмінно тече українська кров. Земля й досі мріє нанизати всі коралі на сім разків і милуватися ними, дістаючи зі скрині…

Казка "Золоті яйця"

(Автор: Мельниченко Павло, 8 клас) 

Жили були в одній країні чоловік і жінка (стать), а оскільки чоловіку було 68 років, а жінці – 60, то називали їх просто дідом і бабою (вік). І була у них Курочка Ряба, якій було вже цілих три роки (молодший вік). Несла ця курка золоті яйця, з яких вилуплювалися золоті курчатка, яких дід з бабою передавали своїй доньці в Італію ( зовнішня міграція). Але все це було таємно.

 Ось якось дізналися про незвичайну курку люди (демос) в  їхньому селі. Довго не могли повірити, сперечалися. І коли, нарешті, наважилися перевірити, то дізналися, що від такої новини за два місяці народилося троє немовлят (народжуваність) і померло п’ять літніх людей( смертність). Сумно стало односельцям, що кількість жителів села зменшилася (від’ємний природній приріст). Вирішили вони ще поспостерігати за незвичною сім’єю, а потім ще  порахувати односельців (перепис населення). Коли побачили, що сельчан меншає, пішли сваритися з дідом і бабою, але вдома їх не застали. Літнє подружжя ( шлюбність) поїхало жити до доньки в Італію, забравши з собою і Курочку Рябу. І вже там несла ця курка золоті яйця, з яких вилуплювалися золоті курчатка ( діаспора).

Така ось собі історія…

(Автор: Западня Олександр, 8 клас) 

Жили собі король і королева. І ось одного разу так сталося, що посварилося подружжя і розлучилося(розлучуваність).

Король так засумував за своєю колишньою дружиною, що почав гірше правити своїм тридесятим королівством: підвищив податки, скоротив кількість учителів і лікарів. Народ (демос) почав бунтувати і виїжджати в інші королівства (зовнішня міграція). Королю це не подобалося і вирішив він сам поїхати до іншого тридев’ятого  королівства, поглянути, як живеться тамтешнім жителям. Але поїхав інкогніто, як простий селянин. Попрацював день у полі, поспілкувався з іншими селянами і повернувся назад. На другий день вдягнувся, як ремісник, і знову поїхав у тридев’яте королівство. Поговорив з робочим людом, попрацював на фабриці і ввечері повернувся у своє королівство (маятникова міграція). Короля на місці не було, королівство занепадало , в ньому навіть з’явилися розбійники, які грабували і вбивали людей. Так минув цілий місяць. Король отямився і зрозумів, що треба рятувати королівство.Але так як йому йшов уже 68 рік
( тривалість життя), він вирішив відректися від корони і передати владу синові.Так і зробив.

Перше. що зробив новий король – наказав перерахувати жителів королівства(перепис населення). Друге – повернув у королівство вчителів і лікарів, пообіцявши їм достойну плату. А третє – одружився на принцесі із сусіднього королівства (одружуваність).

Король був мудрим і добрим і правив довго і щасливо.

Категорія: Поезія і література | Переглядів: 44 | Додав: Ayverso | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт
Пошук

Наша адреса:

вул. Шкільна, 17,
с. Дерев'яна,
Обухівський район,
Київська область,
08724, Україна,
телефон: (04572) 3-64-22
Е-mail: dersko@ukr.net
Шукати на мапі
Лінки
Міністерство освіти і науки України

Департамент освіти Київської ОДА

Академія неперервної освіти

Освітній портал 'Педпреса'

Український центр оцінювання якості освіти України


Лепетун. Для тих, хто хоче вдосконалювати українську мову

Правовий портал для освітян

Управління освіти Обухова

Управління освіти м.Обухова

Підгірцівська ЗОШ І-ІІІ ст.

Підгірцівська ЗОШ І-ІІІ ст.

Обухівський медколедж
Дерев`янська ЗОШ І-ІІ cт.
Дерев`янська ЗОШ І-ІІ ст.
Офіційний сайт Обухова
Офіційний сайт Обухова
Обухівська РДА
Обухівська РДА
Офіційний сайт Українки
Офіційний сайт Українки

Освіта в Україні і за кордоном
Освіта в Україні і за кордоном
Філологічний експрес
Філологічний експрес
Освітній портал
Освітній портал
Євро освіта
ЄвроОсвіта

Календар
«  Травень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Архів записів

Дерев`янська ЗОШ І-ІІ ступенів © 2019