Вітаю Вас, Гість
Головна » 2017 » Травень » 21 » Учителі географії Обухова провели майстер-клас для колег із Київщини
15:00
Учителі географії Обухова провели майстер-клас для колег із Київщини

16 травня 2017 року на базі  НВК «СЗОШ I-ІІІ ст.  № 1 з поглибленим вивченням українсьої мови та літератури – ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 ім. А.С. Малишка Обухівської міської ради Київської області» відбулося заключне заняття майстер-класу учителів географії  Лісової Тамари Вікторівни, учителя географії НВК «ЗОШ  I-ІІІ ступенів № 3 – ліцей» Обухівської міської ради Київської області, Захарченко Алли Георгіївни, учителя географії НВК «СЗОШ I-ІІІ ступенів № 5 з поглибленим вивченням іноземних мов – ЗОШ І-ІІІ ступенів № 5» Обухівської міської ради Київської області, Безкровної Тетяни Миколаївни, учителя географії НВК «СЗОШ  І-ІІІ ступенів № 1 з поглибленим вивченням української мови та літератури – ЗОШ  І-ІІІ ступенів № 1 імені А.С. Малишка» Обухівської міської ради Київської області з теми: «Формування предметних компетентностей учнів у процесі навчання географії».

Вчитель географії нашої школи Здоренко Є.М. (праворуч)

У заході взяли участь:

  • Мигаль Марина Леонтіївна, начальник управління освіти виконавчого комітету Обухівської  міської  ради;
  • Совенко Валерій Володимирович, завідувач відділу методики викладання географії, економіки та краєзнавства КВНЗ КОР «Академія неперервної освіти»;
  • Капітоненко Ольга Степанівна, завідувач міського методичного кабінету;
  • Демчук Петро Геннадійович  директор НВК «СЗОШ I-ІІІ ст.  № 1 з поглибленим вивченням українсьої мови та літератури – ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 ім. А.С. Малишка Обухівської міської ради Київської області»;
  • учителі географії міст: Обухова, Бучі, Фастова та районів: Васильківського, Згурівського, Обухівського й Таращанського. 

Усього – 21 особа.

Реалізація компетентнісного підходу в географічній освіті – інноваційний напрям, який дає змогу по-новому усвідомити і зрозуміти значущість шкільної дисципліни. Тому географічні знання, що формуються в школі, повинні стати дієвим фундаментом практичної діяльності, а вміння – основою для формування ключових компетентностей. Зміст географічної освіти стає засобом підготовки особистості до життя, до поведінки в навколишньому середовищі та суспільстві.

Географія як шкільна дисципліна повинна прищепити школяру вміння користуватися різними джерелами географічної інформації, інтегрувати цю інформацію, вести спостереження на місцевості, орієнтуватися у просторі, прогнозувати тенденції розвитку природи і суспільства. Компетентнісне навчання є перспективним ще й тому, що при такому підході навчальна діяльність набуває дослідницького і практико-орієнтованого характеру і сама стає предметом засвоєння.

Практика свідчить, що ключові компетентності формуються лише у процесі здобуття досвіду власної діяльності, тому освітнє середовище повинно вибудовуватися таким чином, щоб дитина опинялася в ситуаціях, які сприяють її становленню. Отож сучасна освіта повинна бути орієнтована на проектування навчально-практичних ситуацій, в яких діє учень. Уміння орієнтуватися на місцевості є дуже важливим у житті людини.

Теоретична і практична частини були спрямовані на розкриття теми заняття «Формування предметних компетентностей учнів у процесі навчання географії». В рамках теоретичного блоку слухачі прослухали лекцію та переглянули презентацію «Формування предметних компететентностей учнів на уроках географії у процесі вивчення теми «Орієнтування на місцевості». Далі учасники побували на уроці географії в 6 класі, де було представлено фрагмент уроку з теми: «Способи орієнтування на місцевості. Визначення напрямків». Практична частина передбачала моделювання уроку та створення тестів для перевірки предметних компетентностей учнів із даної теми. А також з метою закріплення отриманих знань учасники майстер-класу особисто взяли участь у прокладанні маршрутів та змаганнях з командного орієнтування на території парку «Київська Русь» (с. Копачів).

У рамках творчого звіту учасники заходу обмінялися досвідом з проведнення уроків з теми «Орієнтування на місцевості».  Підсумки роботи майстер-класу підвів Совенко Валерій Володимиович, завідувач відділу методики викладання географії, економіки та краєзнавства. За результатами роботи майстер-класу в 2016/2017 навчальному році планується узагальнити методичні матеріали учасників заходу і підготувати їх до видання й представлення на науково-методичну раду КВНЗ КОР «Академія неперервної освіти».

Педагоги області висловили щиру подяку за високий рівень організації та належну якість проведення занять майстер-класу  КВНЗ КОР «Академія неперервної освіти», управлінню освіти виконавчого комітету Обухівської міської ради (начальник управління – Мигаль Марина Леонтіївна), міському методичному кабінету (завідувач – Капітоненко Ольга Степанівна), директору НВК «СЗОШ І-ІІІ ступенів №1 – ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 імені А.С. Малишка» Обухівської міської ради Київської області Демчуку Петру Геннадійовичу та особисто керівникам майстер-класу, учителям географії: Безкровній Тетяні МиколаївніЛісовій Тамарі ВікторівніЗахарченко Аллі Геогргіївні.

По завершенню заняття слухачам було вручено сертифікати про проходження навчання за програмою обласного майстер-класу «Формування предметних компетентностей учнів у процесі навчання географії».

За матеріалами: академія.com.ua

Фото кращої якості у Фотоальбомі

Категорія: Події Обухівщини | Переглядів: 220 | Додав: Ayverso | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar