Дерев'янська ЗОШ І-ІІ ступенів

Меню сайту

Правова допомога


Категорії розділу
Вітання [10]
Корисне [8]
Оголошення [9]
Освіта [2]
Події в Україні [0]
Події Обухівщини [17]
Подорожі [6]
Поезія і література [3]
Свята [9]
Цікаве [1]
Шкільне життя [48]
Національно-патріотичне виховання [3]
Батькам [1]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

07:27
Відбувся відкритий урок з географії у 9 класі

23 квітня 2019 року у Дерев`янській ЗОШ І-ІІ ступенів було проведено відкритий урок з географії у 9 класі на тему "Торгівля, як вид послуг". Його провела учитель географії Здоренко Євгенія Миколаївна у рамках декади природничо-математичних наук.

Довідка

Торговельні послуги. Процес обміну товарами, послугами, цінностями або грошима забезпечують торговельні послуги. Цей вид підприємницької діяльності передбачає купівлю-продаж товарів та послуг як власного виробництва, так і посередницьку діяльність між виробником та споживачем не лише з безпосередньої реалізації товару, а й у просуванні його на ринку. Торговельні послуги передбачають маркетинг, інжиніринг (експертно-консультативні послуги), фінансування, технічний супровід товару тощо. Під час торговельних операцій відбувається процес обміну товару на гроші або інший товар (бартер).

Форми торгівлі. Торгівля буває внутрішньою і зовнішньою. Внутрішня торгівля реалізує товари всередині країни. Вона охоплює як обіг засобів виробництва, так і предметів особистого споживання. Внутрішня торгівля ведеться у двох формах: гуртовій та роздрібній. Гуртова торгівля полягає в придбанні товару значними партіями з метою його просування від виробника або дилера (особи, яка займається купівлею та продажем товарів) до підприємств роздрібної торгівлі чи безпосередньо споживача. Гуртова торгівля здійснюється за цінами нижчими, ніж у роздрібній. Найвпливовіши-ми гуртовими структурами є великі торговельні фірми, торгові доми, дис-триб’юторські фірми тощо. Роздрібна торгівля реалізує товари у невеликій кількості для задоволення потреби у них споживача та отримання прибутку. Вона відбувається у торговельних установах, які розміщуються у зручних для споживача місцях та мають зручний для покупців графік роботи.

Показники зовнішньої торгівлі. Найстаріша форма економічних зв’язків між країнами - зовнішня (міжнародна) торгівля. Вона, з одного боку, забезпечує додатковий ринок збуту продукції, а з іншого - завезення найдешевшої сировини та найновітнішого обладнання.

Зовнішня торгівля - це обмін товарами і послугами між національними господарствами та між транснаціональними корпораціями.

Вона включає експорт (вивезення на світовий ринок) та імпорт (ввезення) товарів та послуг. Співвідношення вартості експорту та імпорту країни за певний проміжок часу (як правило, за рік) називають торговельним балансом. Якщо експорт більший за імпорт, баланс вважається активним, якщо навпаки - пасивним.

*******

У сучасних умовах розвитку суспільства знання про саму торгівлю, її види є дуже актуальними. Ці знання є основою для формування в учнів загальнонавчальних та спеціальних умінь, зокрема таких важливих, як уміння спостерігати, експериментувати, самостійно отримувати і переробляти інформацію, робити висновки. 

А як провести урок так, щоб він запам`ятався усім присутнім? Його потрібно наповнити різноманітними формами, та використанням методів, які заохочуватимуть учнів до спільно\ роботи. Цього вдалося досягти досвідченому педагогу, яка згуртувала дітей навколо себе, і на уроці була помічена жвава співпраця учнів та вчителя. А гарний настрій кожного є тому підтвердженням.

Вибрана форма проведення уроку дала змогу  Євгенії Миколаївні зацікавити учнів темою.Тут використовувалися вправи критичного мислення, такі як: "Ажурна пилка", "Малюнок на скелі", "Аукціон", "Правдиве- неправдиве", "Знайди асоціацію".

Школярі та присутні учителі побували на аукціоні, а діти самі спробували стати на деякий час рекламодавцем, і запропонувати таку рекламу, щоб дійсно захотілось придбати той чи інший вид товару. Нерідко кожен критикує рекламу, що надають нам з екранів телевізора чи інших засобів зовнішнього оформлення, які ми зустрічаємо на кожному кроці, чи то у магазинах,чи на багаточисленних вивісках, плакатах тощо. А от запропонувати те, що сподобається усім, не так і легко. Але спробувати свої сили та донести це до свого покупця може кожен, що і було надано на цьому уроці.

 Всі присутні і дев'ятикласники отримали навики з визначення оригіналу чи підробки лише за штрих-кодом, що наноситься майже на кожен товар при купівлі чи продажу. Було проведено  практичну роботу"Знайди підробку". Як приємно було відчувати себе в ролі фахівця, і відшукати підроблений товар.

Засвоєння знань на уроці тісно пов'язувалося зі здатністю учня використовувати їх у повсякденному житті. А ми день у день приймаємо участь у торгівлі, в більшості випадків як покупец, хоча вже  не рідко кожному з нас доводилося ставати продавцем. 

Урок пройшов цікаво! Дякуємо Євгеніїї Миколаївні та учням 9 класу за можливість дізнатися щось нове та яскраве.

 

А.П.Шевченко, Є.М.Здоренко

Категорія: Шкільне життя | Переглядів: 21 | Додав: schev7 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт
Пошук

Наша адреса:

вул. Шкільна, 17,
с. Дерев'яна,
Обухівський район,
Київська область,
08724, Україна,
телефон: (04572) 3-64-22
Е-mail: dersko@ukr.net
Шукати на мапі
Лінки
Міністерство освіти і науки України

Департамент освіти Київської ОДА

Академія неперервної освіти

Освітній портал 'Педпреса'

Український центр оцінювання якості освіти України


Лепетун. Для тих, хто хоче вдосконалювати українську мову

Правовий портал для освітян

Управління освіти Обухова

Управління освіти м.Обухова

Підгірцівська ЗОШ І-ІІІ ст.

Підгірцівська ЗОШ І-ІІІ ст.

Обухівський медколедж
Дерев`янська ЗОШ І-ІІ cт.
Дерев`янська ЗОШ І-ІІ ст.
Офіційний сайт Обухова
Офіційний сайт Обухова
Обухівська РДА
Обухівська РДА
Офіційний сайт Українки
Офіційний сайт Українки

Освіта в Україні і за кордоном
Освіта в Україні і за кордоном
Філологічний експрес
Філологічний експрес
Освітній портал
Освітній портал
Євро освіта
ЄвроОсвіта

Календар
«  Квітень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Архів записів

Дерев`янська ЗОШ І-ІІ ступенів © 2019