Дерев'янська ЗОШ І-ІІ ступенів

Меню сайту
Категорії розділу
Мої статті [1]
Методичні розробки [5]
Початкове навчання [0]
Поезія [0]
Виховання [2]
Творчість [0]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

ВІДКРИТИЙ УРОК З ПРИРОДОЗНАВСТВА У 2 КЛАСІ

Здоренко Валентина Володимирівна

учитель початкових класів

Дерев’янської загальноосвітньої

школи  І– ІІ ступенів

відділ освіти Обухівської РДА

 

Тема. Повернення перелітних птахів. Гніздування та виведення пташенят.

 

Мета: уточняти знання учнів про розмаїття перелітних птахів; з'ясовувати, які зміни відбуваються у птахів з настанням весни; навчати бачити красу рідної природи, цінувати її і берегти; розвивати вміння знаходити взаємозв’язки в природі; виховувати повагу до природи, любов і дбайливе ставлення до птахів.

Обладнання: фрагмент документального фільму « Весна прийшла», відеоролик пісні «Три поради», набір малюнків «Птахи»,муляж пташиного гнізда з кладкою, Червона книга України, Червона книга Білорусі, індивідуальні картки.

Тип уроку: Тип уроку: комбінований

Хід уроку:

I. Організація початку уроку.

1. Привітання.

Пролунав дзвінок —

Починаємо урок.

Працювати старанно,

Щоб почути у кінці,

Що у нашім дружнім класі

Діти — просто молодці!

2. Перевірка готовності до уроку.

- Перевірте, чи все, що потрібно лежить у вас на партах. І налаштуйтесь на продуктивну роботу на уроці.

II. Актуалізація опорних знань.

1. Перегляд фрагменту№1 документального фільму « Весна прийшла»

( Підчас перегляду, читання вірша вчителем)

Струмок дзвенить, немов співає.
Лоскочуть сонця промінці.
І все цвіте, все оживає,

В чудові теплі дні оці…

2. Бесіда.

  • Яка пора року зображена на відео ?
  • Погляньте у вікно. Яку пору року ви бачите?
  • Пригадайте назви весняних місяців.
  • Давайте, з допомогою плану, пригадаємо, які зміни відбуваються в неживій природі з приходом весни.
    План розповіді.
  • Сонце.
  • Довгота дня.
  • Температура повітря
  • Опади.
  • Грунти.
  • Водойми.

3. Робота над віршем Т.Г. Шевченка «Встала й весна…»

  • Розповідь учителя

– Ви вже знаєте, що з приходом весни, відбуваються зміни і в живій природі. Дуже тонко відчували красу рідної природи українські поети і художники. З одним із таких митців ми нещодавно познайомилися на уроках літературного читання. Це Тарас Григорович Шевченко, який любив природу, цінував її красу, і присвятив їй багато віршів. Особливо часто у своїх творах він оспівував весняне пробудження природи.

  • Декламування вірша учнем

– А тепер, ви, уявивши себе поетами і художниками, спробуйте відчути пробудження весняної природи, її відновлення і красу.

4. Хвилинка релаксації. (Перегляд фрагменту №2 документального фільму
« Весна прийшла»)

 

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.

1.Інтерактивна вправа „Мозковий штурм”

  • Хто радіє весні в цьому відеофрагменті?
  • На вашу думку, чи час повертатися перелітним птахам на Батьківщину?
  • Що є причиною повернення птахів до рідних місць?
  • Крім перелітних птахів, які ще існують групи птахів?

IV. Повідомлення теми і мети уроку.

 – Птахи повертаються додому. І ось сьогодні ми поговоримо про перелітних птахів, про їх весняні турботи, про поведінку в природі.

V. Вивчення нового матеріалу.

1. Вступна розповідь вчителя.

Птахи – невід’ємна частина природи. Вони прикрашають діброви, луки, степи, ліси, є окрасою парків і садів. Чи можна уявити собі весну без дзвінкої пісні жайворонка або весняний ліс без кування зозулі? Птахи – це діти повітря. Вони можуть підніматися вище хмар, перелітати через пустелі і моря. Це наші помічники, захисники наших лісів, полів, городів від шкідників. Кожна людина повинна охороняти птахів.

2.Робота з підручником.

–Птахи повертаються додому всі, але не одночасно. А коли, ви дізнаєтесь, прочитавши статтю підручника «………………………………………….»

3. Гра «Пташина вікторина»( На дошці малюнки розміщені так, щоб учні не бачили зображення птаха)

Сіра пташка на лужку
Нам кує :"Ку-ку, ку-ку-ку".
Та погану звичку має —
Яйця в гнізда підкладає.
Ця матуся-вередуля
Називається …(зозуля).

У долині цілий день
Він співа дзвінких пісень.
Як верба і як калина, 
Птах цей — символ України.
Тішить піснею людей
Гарна пташка — …(соловей).

Навесні пташки чарівні
Оселились у шпаківні.
Пір’ячком виблискують,
Пісеньки висвистуть.
Здогадались, дітки? Так?
Це весняний вісник — …(шпак).

Стрімко в небо він злітає,
Чи над полем зависає.
Сіра пташка степова
Все співа, співа, співа. (Жайворонок)

На даху моєї хати
Оселився птах цибатий.
Довгий дзьоб і ноги має,
Мишок, жабок полюбляє.
Чемних діток іздалека
В кожен дім несе …(лелека).

( Учень розповідає легенду «Як лелеки дітей рятували»)

4. Хвилинка-цікавинка «Пташина їдальня» ( повідомлення учнів).

  • Зозуля з’їдає за 1 год до 100 гусениць.
  • Мухоловка з'їдає за день 300 мух і комарів.
  • Ластівка приносить своїм малятам їжу 300 – 600 разів на день.
  • Шпачина сім’я за час гніздування поїдає 8000 хрущів.
  • А 1000 рожевих шпаків разом з пташенятами за місяць можуть знищити 22 тонни сарани( показ птаха в Червоній книзі України).
  • Рекорд ненажерства встановила зозуля. За день вона з’їла 3 хрущі та 5 його личинок, 43 капустяних черв’яки, 39 великих коників, 10 гусениць, 5 павуків - хрестовиків.
  • Поїдаючи шкідливих комах, птахи рятують зелені насадження від загибелі.

(Фізкультхвилинка «Веселі жабенята»)

 

5. Гра «Згадай птаха – поклади яйце».

(Хто з учнів пригадає назву перелітного птаха, той кладе муляж пташиного яйця в гніздо.)

6. Розповідь вчителя  про облаштування гнізд( з використанням ілюстрацій з книги «Загадки тваринного світу»)

7. Бесіда про поведінку в природі під час гніздування птахів.

( Слухання пісні «Три поради» муз.Ігоря Шамо, сл. Юрія Рибчинського)

VІІ. Узагальнення та систематизація знань учнів.

1. Робота з індивідуальними картками

Завдання: Знайди і викресли зайве.

  • Лелека, синичка, шпак, соловей, жайворонок.
  • Комахи, насіння, ягоди, ковбаса, крихти хліба.
  • Ворона, горобець, лелека, миша, снігур.

VIIІ. Підбиття підсумків.

1. Бесіда.

- Коли птахи повертаються в рідні краї? Чим ми можемо допомогти птахам?

- З якими перелітними птахами ми сьогодні познайомились?

- Хто з них прилітає першим?

2. Домашнє завдання.

 Опрацювати с. 112-113   підручника. Розфарбувати муляжі пташиних яєць.

3. Оцінювання.

Категорія: Методичні розробки | Додав: Direktor (02.05.2016)
Переглядів: 1679 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт
Пошук
Лінки
Міністерство освіти і науки України

Департамент освіти Київської ОДА

Академія неперервної освіти

Освітній портал 'Педпреса'

Український центр оцінювання якості освіти України

Лепетун. Для тих, хто хоче вдосконалювати українську мову

Правовий портал для освітян

Управління освіти Обухова

Управління освіти м.Обухова

Підгірцівська ЗОШ І-ІІІ ст.

Підгірцівська ЗОШ І-ІІІ ст.

Обухівський медколедж
Дерев`янська ЗОШ І-ІІ cт.
Дерев`янська ЗОШ І-ІІ ст.
Офіційний сайт Обухова
Офіційний сайт Обухова
Обухівська РДА
Обухівська РДА
Офіційний сайт Українки
Офіційний сайт Українки

ДНЗ
Дитячий садок «Рушничок»
Парк
Парк "Київська Русь”
Освіта в Україні і за кордоном
Освіта в Україні і за кордоном
Філологічний експрес
Філологічний експрес
Освітній портал
Освітній портал
Євро освіта
ЄвроОсвіта


Copyright MyCorp © 2018
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz